تبلیغات
انجمن مجازی آموزش پزشکی - کریکلوم آموزش پزشکی ارائه شده در شاهرود
 
انجمن مجازی آموزش پزشکی
پنجشنبه 25 شهریور 1389 :: نویسنده : kasra kowsar
—تغییر متد آموزشی استاد محور به دانشجو محور، جلب توجه دانشجو به سمت درک بالینی مباحث به جای حفظ موضوعات علوم پایه به وسیله تدوین و پیش بینی دوره های ادغام و برخورد زودرس دانشجو با بیمار، بیمارستان و درمانگاه سرپایی و نیز، با استفاده از New Information Technology (NIT) 

این کوریکولوم بر اساس مسئله- محوری ((problem-based و دانشجو- محوری (learner-centered education) می باشد. محتوای این کوریکولوم بازتاب مفاهیم مهمی در بیولوژی (زیست شناختی)، علوم رفتاری و اجتماعی می باشد.

دانشجویان پزشکی باید در طول دوره آموزشی اجزاء اصلی زیر را کسب نمایند؛

دانش پزشکی: دانشجویان باید در زمینه زیست پزشکی (biomedical)، علوم بالینی و   شاخه­های مرتبط با آن (مانند: اپیدمیولوژی، علوم رفتاری- اجتماعی و...) به کسب دانش پرداخته و بکارگیری آنها در بالین را فرا گیرند.

مراقبت از بیمار: دانشجویان برای درمان بیماری و ارتقاء سطح سلامت باید مراقبت مناسب و مؤثری داشته باشند و نگرش و رفتار خود را در پذیرش مسئولیت اخلاقی و معنوی بیمار، نشان دهند. شناخت شیوه زندگی و نقش آن در ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری­ها از وظایف  اساسی آنهاست.

مهارت های ارتباطی و بین فردی: دانشجویان باید مهارت های   بین فردی را برای ارتباط مناسب با بیماران ، خانواده های آنان و همکاران حرفه ای کسب نموده ومهارت های رهبری و کارگروهی را به گونه ای مؤثر نشان دهند.

حرفه ای گری: دانشجویان باید بالاترین استانداردهای حرفه ای، اصول اخلاقی و حساسیت در تعامل با تک تک بیماران، خانواده های آنان، سایر دانشجویان و کسانی که در زندگی حرفه ای با آنان سر و کار دارند، را کسب نمایند.

یادگیری مبتنی بر بالین:   دانشجویان باید قادر باشند معاینه و ارزیابی بیماران را به دقت انجام دهند، شواهد علمی را جمع آوری نموده و آنان را در جهت ارتقاء توانایی خود به کار گیرند.

عمل مبتنی بر سیستم: دانشجویان باید دانش و پاسخ گویی خود را در زمینه های مختلف مراقبت های بهداشتی و توانایی تأمین منابع گسترش داده، تا بتوانند خدمات سلامتی را در سطح فردی و اجتماعی در وضعیتی بهینه ارائه نمایند


نوع مطلب : روش های آموزش، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

كد تقویمبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب